Logo - Červené barety

Přejít na obsah


Logo Červených baretů

   
   Logo občanského sdružení Červené barety je tvořeno symboly, které vyjadřují příslušnost k výsadkovým jednotkám. Vycházeli jsme z původního znaku a nášivky výsadkových jednotek, které se formovaly po roce 1947. Je zde padák, jako symbol jednoho ze způsobu zasazení výsadkáře do týlu protivníka, dále červený baret, který je od 60. let neoddělitelnou součástí výsadkových jednotek naší armády (ale i jiných vyspělých armád světa). Ve spodní části padáku se nachází padákový zásobník, který sloužil k přepravě materiálu výsadkářů pro plnění úkolů. Po stranách padáku jsou zobrazeny blankytně modrá křídla (perutě), která vycházejí z odznaku pro výsadkové jednotky z roku 1948. Barva podkladu je modrá jako obloha.
   Od 28.října 2013 doplnilo naše občanské sdružení do svého loga motto "HISTORIA MAGISTRA VITAE", které dokresluje naše cíle a myšlení. Tento citát řekl
Marcus Tullius Cicero - římský řečník, republikánský politik, filosof a spisovatel. V překladu tato slova znamenají "HISTORIE JE UČITELKOU ŽIVOTA".

Návrat na obsah