Aktuality - Červené barety

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Aktuality

_________________________________________________________________________________


Pohřeb genmjr. v.v. Ing. Čestmíra HRBKA


Včera 18.6. jsme se naposledy rozloučili ve smuteční síni v Prachaticích s bývalým velitelem VÚ 8280 Prostějov genmjr. v.v. Ing. Čestmírem Hrbkem. Pohřeb byl se všemi vojenskými poctami. Dokonce nad hřbitovem přelétly i dva gripeny, které tak symbolicky vzaly duši třetího velitele, který útvaru velel v letech 1972 - 1974 do výsadkového nebe. Rozloučit se přišli i bývalí velitelé tohoto útvaru plk. v.v. Ing. Jindřich Starý a plk. v.v. Ing. Jiří Hudský. Pohřbu se zúčastnil i současný velitel tohoto útvaru. plk. gšt. Ing. Tomáš Skácel. Čest jeho památce.

_________________________________________________________________________________


Registrace na 7. ročník pochodu "Po stopách 22. výsadkové brigády"


Přátelé, kamarádi, sympatizanti našeho spolku. Rádi bychom Vás informovali a připomenuli Vám, že již od 1. února probíhají registrace na náš pochod "Po stopách 22. výsadkové brigády" Registraci můžete provézt zde: http://pochod22vb.cz/registrace-pochodu.html. Nenechávejte prosím registrace na poslední chvíli. Těšíme se na setkání s Vámi.
Pokud chcete, můžete požádat o přidání do skupiny
na facebooku, kde se pochod řeší - https://www.facebook.com/groups/205865849554501/. Případně sdílet vytvořenou událost - https://www.facebook.com/events/2177468162275581/

_________________________________________________________________________________


Noční pochod Clay - Eva


V pátek večer 12. dubna jsme se rozjeli do obce Hostišová, odkud vycházel tradiční noční pochod "Clay - Eva", kde si účastníci pochodu připomněli výsadek Operace Clay. Jindra tvořil tu aktivní část našeho spolku, spolu s dalšími přáteli ze Slovenska absolvoval noční trasu 32 km. Pochod se konal již pošestnácté. Michal zůstal na startu a potom jej vyzvedával v cíli, takže byl takové logistické zabezpečení :-) Na Tesáku bylo 0°C a nad ránem začalo i trochu pršet. Děkujeme organizátorům za možnost zúčastňovat se této akce.

_________________________________________________________________________________


Návštěva Boženy Ivanové


Vážení kamarádi a sympatizanti našeho spolku,

k
dyž slavil generál Emil Boček své 96. narozeniny a slavili jsme 75. výročí vzniku 2. čspdb v SSSR, tak jsme po naší Božence Ivanové, která byla na této oslavě poslali po ní jak malý dáreček od ČERVENÝCH BARETŮ generálu Bočkovi, tak i generálu Kuchyňkovi. Dnes k nám doputovala jedna fotografie, kde se nechalal vyfotit Boženka Ivanová s těmito svými dvěma bojovými druhy - kamarády. Božence moc děkujeme.

_________________________________________________________________________________


Výroční členská schůze KVV Bratislava


V sobotu 9.2. jsme se zúčastnili výroční členské schůze Klubu vojenských výsadkárov Bratislava. Předem chceme ještě jednou klubu poděkovat za pozvání a za skvěle připravenou a pohostinnou atmosféru. Jezdíme za Vámi rádi. Při diskusi jsme pozvali příslušníky setkání na 7. ročník pochodu a připomenuli jsme 75. výročí vzniku 2. čspdb v SSSR. V této souvislosti jsme účastníky schůze seznámili s tím, že jsme iniciovali výrobu pamětních odznaků na stuze a odznaků do klopy připomínajících toto výročí. Zároveň jsem oznámil přítomným, že jsme ocenili některé žijící "parabrigádníky" jako je poslední žijící příslušnice 2. čspdb npor. v.v. Božena IVANOVÁ, gen. Václav KUCHYŇKA a gen. Ján IĽANOVSKÝ. Nedávno jsme se dozvěděli, že v Turnově žije ještě jeden parabrigádník - plk. v.v. Ján Plovajko.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky