Aktuality - Červené barety

Přejít na obsah

_________________________________________________________________________________


Výroční schůze ČSOL jednoty Prostějov


17.10. jsme se zúčastnili jako členové výroční schůze ČSOL jednoty Prostějov. S touto organizací úzce spolupracujeme i jako spolek ČERVENÉ BARETY, z.s. Chtěli bychom Vám zde podat informaci, že se schůze zúčastnil i její dlouholetý člen, její místopředseda plk. v.v. Jan SVITEK, který 25.9. oslavil své 93. narozeniny. Plukovník letectva v.v. pan Svitek se zúčastnil v letech 1944 - 1945 bojů na Slovensku v rámci SNP. V roce 2015 jsme mu jako spolek udělili pamětní odznak na stuze k 70. výročí ukončení 2. SV v Evropě. Naše cesty se stále protínají na různých společenských setkáních a také na schůzích ČSOL. Jeho vojenská kariéra byla zajímavá. Přejeme mu hodně zdraví do dalších let a rovněž i elánu do života.

_________________________________________________________________________________


Předání šeku 601. skss


Kamarádi, účastníci našich pochodů a taktéž sympatizanti spolku ČERVENÉ BARETY,

j
ak jsme již dříve avizovali, tak jsme v minulém týdnu společně s kolegou Michalem navštívili za účelem předání darovacího šeku se symbolickou částkou 22 000 Kč velitele 601.skss v posádce Prostějov a předali mu darovací šek s uvedenou částkou. Částka 22 000 Kč bude využita pro potřeby NADAČNÍHO FONDU 601.skss. Jsme rádi že i tímto způsobem můžeme vyjádřit vojákům 601. skss generála Moravce naši podporu a uznání. Na darovacím šeku jsou vyobrazeny loga společností a institucí, které nás v tomto roce na VI. ročníku námi pořádaného pochodu podpořili. Níže jedna fotografie zachycující tento okamžik a dále vyobrazení darovacího šeku. Poděkování patří i všem Vám, kteří se učastníte našich akcí.
http://601skss.cz/udalosti/2018/20181004_sek_cervene_barety/20181004_sek_cervene_barety.html?fbclid=IwAR2EjDuNbM3aOVO_21ChIEaJk69rL0B9ouKdV6iRu96RUTNfGeBWjaS8HQE




_________________________________________________________________________________


Velikonoční přání


Vážení přátelé, kamarádi, výsadkoví veteráni, sympatizanti našeho spolku,

přejeme Vám krásné a pohodové prožití svátků velikonočních. Mužům bohatou pomlázku, ale ať nemají moc pod čepicí a ženám přejeme rozumné muže, aby nevzpomínaly na velikonoční svátky ve špatném. Snažme se udržovat tuto tradici v dobrém slova smyslu. Velikonoce jsou svátky jara.


Michal a Jindra


_________________________________________________________________________________


VČS KVV Bratislava - Bernolákovo


Vážení přátelé, kamarádi, sympatizanti,

v
sobotu 3.3. se náš spolek zúčastnil výroční členské schůze Klubu vojenských výsadkárov Bratislava. Již tradičně je tato schůze pořádána v Bernolákově. Jsme na tuto schůzi zváni každý rok a pozvání vždy rádi přijmeme. Vládne zde vždy úžasná přátelská atmosféra a tím, že tam zůstáváme přes noc se můžeme zúčastnit i neformálního společenského večera při hudbě a tanci. Přikládáme několik fotografií ze schůze. Ještě jednou děkujeme organizátorům za pozvání a těšíme se na další společná setkání. Za fotografie děkujeme fotografu KVV Prostějov Jaroslavu Kovářovi.

Michal a Jindra

_________________________________________________________________________________


OSLAVA 95. narozenin Ivana Kutína


Vážení přátelé, kamarádi a sympatizanti našeho spolku,

1.2. Jsme se rozjeli do Brna do Komutního centra pro válečné veterány, abychom společně s ostatními výsadkáři a kolegy popřáli našemu kolegovi, brněnskému členu KVV Jan Kubiše, bývalému NŠ 22. výsadkové brigády v Prešově a jednomu z prvních příslušníků výsadkového vojska, který sloužil ještě v Zákupech plk. v.v. Ing. Ivanu KUTÍNOVI k jeho významnému životnímu jubileu - 95 let. Atmosféra byla naprosto úžasná, přátelská a pan KUTÍN opět nezklamal, když zhruba 15 minut dokázal plynule a srozumitelně hovořit o svém životě v armádě. Přinášíme Vám pár fotografií. Více fotografií z této akce najdete na https://www.zonerama.com/jardakov/Album/4068563. Popřáli jsme panu Kutínovi jak je zvykem pevné výsadkové zdraví a hodně elánu a chuti do života. Poděkování určitě patří předsedovi KVV Jana Kubiše Brno, kol. Jaroslavu Forštovi a jeho lidem za přípravu akce.

Michal a Jindra

Návrat na obsah